Acu vingrinājumi palīdz mazināt simptomus un uzlabo redzi

Acu vingrinājumi palīdz mazināt simptomus un uzlabo redzi

Daži cilvēki ir guvuši panākumus ar akupunktūru un biofeedback, lai koncentrētos uz sāpju mazināšanu, atslābinot muskuļus vai masāžu.

  • Miega grafiks. Centieties saglabāt konsekventu miega grafiku un izvairieties no pārāk maz vai pārāk daudz miega.
  • Nesteroīdie pretiekaisuma līdzekļi (NPL). Esiet proaktīvs un apsveriet iespēju lietot NPL, piemēram, ibuprofēnu vai naproksēnu divas līdz trīs dienas pirms menstruācijas sākuma. Ja jūsu mēnešreizes ir neregulāras, tas var nebūt efektīvs, jo menstruāciju sākuma prognozēšana var būt sarežģīta.
  • Konsultējieties ar savu veselības aprūpes sniedzēju. Jūsu veselības aprūpes sniedzējs var ieteikt diurētisko līdzekli, lai samazinātu šķidruma aizturi, sniegt norādījumus par NSPL vai apspriest kontracepcijas tabletes.
  • Ja jūs ciešat no pastāvīgām galvassāpēm vai sākat tās iegūt biežāk vai novērojat simptomu vai atrašanās vietas izmaiņas, jūsu veselības aprūpes sniedzējs var ieteikt citas zāles profilaktiskai ārstēšanai. Tomēr ir gadījumi, kad galvassāpes var būt nopietna problēma.

    Kad nekavējoties meklēt palīdzību

    Meklējiet neatliekamo palīdzību, ja jums ir pēkšņas, smagas galvassāpes vai grūtības runāt vai saprast runu, nejutīgums vienā ķermeņa pusē, stīvs kakls, pēkšņas redzes problēmas, apjukums vai augsts drudzis. Tie var būt meningīta, encefalīta vai insulta simptoms. Šiem stāvokļiem nepieciešama tūlītēja medicīniska palīdzība.

    Parūpējies par sevi

    Menstruālās galvassāpes ir izplatītas daudzām sievietēm. Tomēr koncentrēšanās uz pozitīviem dzīvesveida ieradumiem var palīdzēt mazināt galvassāpes. Veiciet pasākumus, lai rūpētos par sevi, ievērojot veselīgu uzturu, regulāras fiziskās aktivitātes, uzturot hidratāciju un pietiekami daudz miega, lai palīdzētu jums justies labāk visu mēnesi.

    Vairāk nekā 32 miljoni amerikāņu cīnās ar pārtikas alerģijām, kas skar katru trešo bērnu un vienu no 10 pieaugušajiem. Un jaunākie pētījumi apstiprina, ka miljoniem citu cilvēku cieš no pārtikas nepanesamības .

    Galvenās līdzņemamās lietas:

    • Pārtikas alerģija ir dzīvībai bīstama imūnreakcija, kas saistīta ar IgE antivielām. Ir ļoti rūpīgi jāizvairās no alergēnu pārtikas tiem, kam ir diagnosticēta pārtikas alerģija.
    • Pārtikas nepanesamība/jutība joprojām var būt saistīta ar imūnsistēmu, bet ne IgE antivielām, un tāpēc tā nav tūlītēja dzīvībai bīstama. Tomēr tas joprojām var izraisīt satraucošus simptomus un zemāku dzīves kvalitāti.
    • Eliminācijas diēta var būt noderīgs līdzeklis, lai noteiktu jūsu individuālo pārtikas jutīgumu vai nepanesamību.
    • Lai nodrošinātu drošību tiem, kam ir pārtikas alerģija, vislabāk ir izvairīties no produktiem ar uzskaitītajiem un savstarpēja piesārņojuma alergēniem. Katru reizi, kad ēdat, uzmanīgi izlasiet etiķetes neatkarīgi no tā, vai jums ir alerģija vai nepanesība.

    Grūtības ir atšifrēt, kāds ēdiens izraisa simptomus un vai tas var būt dzīvībai bīstams vai nē. Ja pārtikas alerģija ir izslēgta, varat veikt dažus pasākumus, lai palīdzētu noteikt izraisītājus un samazinātu nevēlamās pārtikas reakcijas.

    Kas ir pārtikas alerģija?

    Pārtikas alerģija ir nopietna imūnreakcija pret pārtikas antigēnu – proteīnu konkrētā pārtikā – un var būt saistīta ar IgE antivielām vai citām imūnsistēmas daļām, piemēram, eozinofīliem vai T šūnām.

    Var rasties tādi simptomi kā anafilakse, pietūkums, apgrūtināta elpošana, reibonis un gremošanas traucējumi. “Jauktas alerģijas” veids, kas ietver gan IgE antivielas, gan ne-IgE imunitāti, piemēram, eozinofīlo kuņģa-zarnu trakta slimību gadījumā, var izraisīt tūlītējas un aizkavētas reakcijas. Tiem, kuriem ir astma, ir lielāks smagu blakusparādību risks uz pārtikas alergēniem.

    Pārtikas alerģija pret iepriekš nekaitīgu pārtiku var spontāni attīstīties vides alerģiju, piemēram, bērza vai ambrozijas ziedputekšņu, citu pārtikas alerģiju, traucētas zarnu caurlaidības vai zarnu caurlaidības un/vai astmas dēļ.

    Pārtikas nepanesamība vai jutīgums ir mazāk saprotama reakcija, taču tā ir vairāk aizkavēta, un tā attīstība ilgst vairākas stundas līdz pat dienām, un vispirms rodas gremošanas simptomi.

    Pārtikas jutīgums vai nepanesamība nav saistīta ar IgE antivielām, piemēram, pārtikas alerģiju, un tāpēc tā nav tūlītēja dzīvībai bīstama.

    Blakusparādības var izraisīt olbaltumvielas, cukuri vai citas pārtikas sastāvdaļas , nepietiekams gremošanas enzīmu līmenis, traucēta zarnu caurlaidība vai citi mazāk saprotami faktori.

    Simptomi ir no vieglām līdz smagām sāpēm vēderā, vēdera uzpūšanās, slikta dūša, caureja, aizcietējums, gāze, galvassāpes vai iekaisums, bet ne anafilakse. Nelieli daudzumi vai savstarpēja piesārņojuma izraisītāju pārtikas produkti parasti neizraisa nopietnus simptomus atšķirībā no pārtikas alerģijas.

    Daži no visbiežāk sastopamajiem pārtikas izraisītājiem, kas izraisa jutīgumu vai nepanesību, ir:

    • Piena produkti (laktoze): Laktoze ir piena cukurs, kas atrodams zīdītājiem, piemēram, govīm un kazām. Lielākajai daļai pasaules iedzīvotāju ir laktozes nepanesamība sakarā ar ģenētisku iekšējās laktāzes ražošanas samazināšanos, kas ir enzīms, kas nepieciešams laktozes sagremošanai.
    • Kvieši (glutēns): Glutēns ir olbaltumviela, kas atrodama kviešos, rudzos un miežos. Lai gan pastāv patiesa pārtikas alerģija pret kviešiem, lipekļa nepanesība ir biežāka.
    • Histamīns: tā ir ķīmiska viela, kas dabiski atrodas dažos pārtikas produktos, piemēram, sierā.
    • Sulfīti: ķimikālijas, kas atrodamas sarkanvīnā, raudzētos pārtikas produktos un žāvētos augļos.
    • FODMAP: tie ir ogļhidrātu veidi, ko fermentē zarnu baktērijas, un tie var izraisīt gāzu veidošanos, vēdera uzpūšanos, aizcietējumus, caureju un citus gremošanas traucējumus uzņēmīgiem indivīdiem.

    Retāk sastopama nepanesība ir olas, soja, kukurūza un citrusaugļi .

    Kā noteikt pārtikas izraisītājus

    Eliminācijas diēta ir pašreizējais zelta standarts pārtikas nepanesamības noteikšanai, jo IgG antivielu pārtikas jutīguma pārbaude var būt neuzticama. Ieteicams izstrādāt soli pa solim plānu.

    1. darbība: plānojiet

    Sazinieties ar savu ārstu un/vai dietologu, lai noteiktu iespējamos problemātiskos pārtikas produktus/vielas, no kurām jāizvairās. Pabeidziet laboratorijas darbu, ēdienreižu plānu un apkopojiet resursus.

    2. darbība: izvairieties

    Likvidējiet alergēnus / nepanesamību (visu vai mērķtiecīgu) četras līdz sešas nedēļas. Žurnāla simptomi. Ja simptomi neuzlabojas sešu nedēļu laikā, neturpiniet izaicinājumu.

    3. solis: izaicinājums – trīs dienas ieslēgtas – trīs dienas brīvas

    Pievienojiet atpakaļ vienu pārtiku/vielu, sākot ar nelielu porciju pirmajā dienā. Ja Jums rodas maz simptomu vai to nav, otrajā dienā devu dubultojiet, bet trešajā dienā vēlreiz dubultojiet. Pārtrauciet konkrēto pārtikas izaicinājumu, pēc tam pagaidiet vēl trīs dienas, ja rodas aizkavētas reakcijas. Dienas žurnāls simptomi, lai noteiktu modeļus. Pārtika bez simptomiem kļūst par «labu» vai «drošu» pārtiku, taču neēdiet šo ēdienu vēlreiz, kamēr nav beigušies visi pārtikas izaicinājumi. Pārtika, kas izraisa simptomus, paliek izvairāmo produktu sarakstā, līdz tie vēlāk tiek atkārtoti pārbaudīti. Izpildiet to pašu trīs dienu ieslēgšanas/trīs brīvo dienu procedūru visiem citiem pārtikas produktiem, kas jums jāapšauba.

    Padomi, kā orientēties veikalos un restorānos gatavos pārtikas produktos

    FARE ziņo, ka lielākā daļa pārtikas alerģijas reakciju rodas ārpus mājas , nemaz nerunājot par nejaušu pārtikas produktu uzņemšanu, kas izraisa pārtikas nepanesamību, tāpēc piesardzība un plānošana ir ārkārtīgi svarīga, lai izvairītos no reakcijām un samazinātu pārtikas izraisītos simptomus.

    Tā kā ražošanas vai restorāna gatavošanas laikā pastāv savstarpējas inficēšanās risks, izmantojiet šos padomus, lai pārliecinošāk baudītu ēdienu:

    • Rūpīgi pārbaudiet etiķetes. Sastāvdaļas bieži mainās — bez brīdinājuma — tāpēc esiet piesardzīgs, regulāri pārbaudot etiķetes, pat tās, kuras uzskatāt par “drošām”. Astoņi galvenie alergēni – piens, soja, kvieši, zemesrieksti, koku rieksti, zivis, vēžveidīgie un olas – ir jānorāda, taču savstarpējas piesārņojuma etiķetes, piemēram, “var saturēt” vai “ražots iekārtā, kas arī apstrādā”, ir brīvprātīgas.
    • Runājiet ar ražotāju. Ražotāji var sniegt vairāk informācijas par savstarpējas inficēšanās risku un apstrādes praksi, nekā to sniedz etiķete.
    • Nēsājiet līdzi pārtikas alerģijas vai nepanesības karti. Uzrādiet šo kartīti restorānu serveriem, lai šefpavārs varētu saņemt paziņojumus par ēdieniem, no kuriem jāizvairās, un samazinātu simptomu risku.
    • Izvēlieties īsus un vienkāršus sastāvdaļu sarakstus. Īsāks sastāvdaļu saraksts nozīmē, ka varēsit vieglāk noteikt simptomu avotu. Turklāt vienkāršāki iepakoti pārtikas produkti nozīmē mazāk apstrādātu sastāvdaļu un bieži vien veselīgāku, barojošu pārtiku.

    Alerģijas ir vieglāk diagnosticētas, jo tās ietver IgE antivielas. Pārtikas nepanesamība un paaugstināta jutība neapdraud dzīvību, bet var izraisīt nopietnus simptomus. Pārtikas nepanesības gadījumā eliminācijas diēta var palīdzēt noteikt jūsu individuālos pārtikas produktus. Apzinoties, plānojot un piesardzīgi, jūs varat samazināt iespēju patērēt alergēnus vai izraisīt pārtikas produktus, lai jūs varētu justies vislabāk un mazināt simptomus.

    Vidējais ekrāna laiks Amerikas Savienotajās Valstīs tagad pārsniedz septiņas stundas dienā — gandrīz viena trešdaļa no mūsu nomoda laika. Dažās valstīs cilvēki pat vairāk laika pavada pie ekrāna, īpaši pēc pandēmijas un pusaudžu un bērnu vidū. Rezultātā daudzi cilvēki cieš no acu un redzes problēmām.

    Galvenās līdzņemamās lietas:

    • Digitālā acu spriedze jeb datorredzes sindroms ir palielināta ekrāna laika rezultāts. Acu vingrinājumi palīdz mazināt simptomus un uzlabo redzi.
    • Acu vingrinājumi jāveic konsekventi, un tajos jāiekļauj daži, ko sportisti izmanto redzes asuma uzlabošanai.
    • Acu vingrinājumi ir būtiska mūsu acu un redzes veselības un labsajūtas sastāvdaļa.

    Digitālā acu slodze ir pieaugoša veselības problēma. Ārstēšana ietver acu vingrošanu, kas ir paredzēta arī citām acu slimībām.

    Kas ir digitālā acu deformācija?

    Saskaņā ar Amerikas Optometrijas asociācijas datiem digitālā acu spriedze ir pazīstama kā datora redzes sindroms (CVS). Nosaukums raksturo acu un redzes problēmu grupu, kas rodas, skatoties uz digitālajiem ekrāniem, piemēram, televizoriem, datoriem, planšetdatoriem, viedtālruņiem, e-lasītājiem un citām ierīcēm.

    Diemžēl lielākā daļa cilvēku mūsdienās cieš no zināma līmeņa acu noguruma, izmantojot elektroniskas ierīces ar ekrāniem. Pandēmija ietekmēja un mainīja daudzu cilvēku dzīvesveidu un digitāli pārveidoja veidu, kā viņi strādā, mācās un spēlē.

    Šķiet, ka vairāk nekā divu ierīču vienlaikus lietošana parastas dienas laikā palielina digitālās acu noslogojuma risku. Šo metodi izmanto daudzi, kas strādā mājās, tostarp šī raksta autors.

    Kā noteikt acu nogurumu

    Biežāk bērniem ir samazināta uzmanība, aizkaitināmība, sausas acis, galvassāpes, kakla un plecu sāpes un vispārēja slikta uzvedība.Lai iegūtu papildinformāciju, apmeklējiet vietni https://active-keto-gummies-official.top/lv/miega-ietekme-uz-svara-zudumu-izpratne-par-savienojumu-un-labakas-atputas-strategijas/ .

    Contents

    Artículos relacionados

    Лучшие Онлайн Казино Для Хайроллеров С Большими Ставками

    Лучшие онлайн казино для хайроллеров с крупными ставками

    Игроки, предпочитающие крупные ставки, всегда ищут наиболее выгодные условия для игры. Онлайн казино, ориентированные на…

    Leer más

    Take pleasure in 19,000+ Free Santas Nuts Ride slot machine game You Online casino games No Set up

    Тренды Разработки Ios Для Разработчиков В 2025 Году

    Тренды разработки iOS для разработчиков в 2025 году

    Разработка iOS приложений продолжает активно эволюционировать, с каждым годом предлагая новые возможности и подходы для…

    Leer más

    Buscar

    enero 2025

    • L
    • M
    • X
    • J
    • V
    • S
    • D
    • 1
    • 2
    • 3
    • 4
    • 5
    • 6
    • 7
    • 8
    • 9
    • 10
    • 11
    • 12
    • 13
    • 14
    • 15
    • 16
    • 17
    • 18
    • 19
    • 20
    • 21
    • 22
    • 23
    • 24
    • 25
    • 26
    • 27
    • 28
    • 29
    • 30
    • 31

    febrero 2025

    • L
    • M
    • X
    • J
    • V
    • S
    • D
    • 1
    • 2
    • 3
    • 4
    • 5
    • 6
    • 7
    • 8
    • 9
    • 10
    • 11
    • 12
    • 13
    • 14
    • 15
    • 16
    • 17
    • 18
    • 19
    • 20
    • 21
    • 22
    • 23
    • 24
    • 25
    • 26
    • 27
    • 28
    0 Adultos
    0 Niños
    Mascotas
    Tamaño
    Precio
    Comodidades

    Comparar listados

    Comparar